Inovační firma
Zlínského kraje 2021

Titul Inovační firma Zlínského kraje pro rok 2021 získala společnost ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o. za projekt: Inovace procesu výroby polovodičových desek – zavedení světové novinky, výroby leštěných desek karbidu křemíku (SiC). Čestné uznání za inovační aktivity získala firma Dudr Tools s.r.o. za projekt – Optické způsoby měření a firma SPUR a.s. za projekt – Produkce nano respirátorů, roušek a filtrů specializovaných na efektivní záchyt virových částic a výzkum a vývoj lehčeného propylenu a jeho využití na výrobu nouzového obydlí Better Shelter.


Inovační firma  
Zlínského kraje 2021

ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o.
Vítěz soutěže 2021

Dudr Tools s.r.o.
Čestné uznání za inovační aktivity

SPUR a.s.
Čestné uznání za inovační aktivity

mmcité a.s.
Cena České spořitelny, a.s.

Austin Detonator s.r.o. (Vsetín)

Vsetínská společnost AUSTIN DETONATOR je tradičním výrobcem iniciačních systémů pro průmyslové trhací práce a disponujeme významnou technologickou a výzkumně-vývojovou základnou pro jejich výrobu a další rozvoj již od roku 1953. V současné době je společnost největším producentem důlních rozbušek v Evropě a řadí se k nejvýznamnějším světovým výrobcům v oboru. Soutěží se dvěma projekty Ekologická neelektrická rozbuška Shock*Star PF a Ekologická pilulová třaskavá slož EPG.

BD SENSORS s.r.o. (Buchlovice)              

Spolehlivé měření tlaku a výšky hladiny - Společnost BD SENSORS je v tomto ohledu jedním z významných dodavatelů elektronické tlakoměrné techniky, od elektronických měřicích přístrojů až po nejpřesnější vyhodnocovací a zobrazovací technologie pro sběr dat. Produkty BD SENSORS lze využít v mnoha průmyslových odvětvích, to jen zdůrazňuje naši dlouhodobou vizi při vývoji produktů.  Soutěží s projektem Uvedení na trh nové značky a produktu DataFly zaměřené na oblast IoT.

CBG AUTOMATION s.r.o.  (Valašské Meziříčí)   

Společnost CBG AUTOMATION se specializuje na zpracování studií a technických dokumentací, výrobu a montáž zařízení a jejich následné uvedení do provozu. Soutěží se dvěma projekty Automatická robotická výrobní linka pro světlomety a Automatické testovací technologie pro nastavení optických funkcí světlometů s využitím modulárních robotických platforem.

Czech Wool company s.r.o.  (Zlín)

Czech Wool company působí na trhu od roku 2010 a provozuje úspěšný e-shop Ovečkárna.cz, specializovaný na výrobky z ovčí vlny a přírodní produkty prospěšné zdraví. Firma se snaží služby a nabídku dále rozšiřovat a zlepšovat. Balíčky z jejich centrály ve Zlíně denně putují na nespočet míst v mnoha zemích a plní tak největší přání společnosti zabalit do huňaté vlny celou Evropu. Soutěží s projektem Inovace a reorganizace expedice.

DF Partner s.r.o. (Neubuz)

Rodinná firma DF Partner už 30 let vyrábí a dodává na tuzemský trh autochemii a autokosmetiku značky Sheron. Vzhledem k mimořádné situaci na jaře 2020 v souvislosti s šířením koronaviru a nedostatkem dezinfekčních prostředků v Česku, implementovala během 14 dnů do výroby produkci dezinfekce Anti-COVID. Nyní společnost rozšiřuje svůj výrobní program a nabídku dezinfekce o další výrobky prodávané pod značkou PROFEX. Soutěží s projektem Výroba dezinfekce Anti-COVID.

Dudr Tools s.r.o. (Sazovice)       

Sazovická společnost Dudr Tools působí v oblasti strojírenského a dřevozpracujícího průmyslu již od roku 1992. Do portfolia jejich služeb spadá výroba a servis pilových pásů, pilových listů i kotoučů. Své služby a produkty navíc vyváží do několika zem í včetně Rumunska, Litvy, Holandska, Finska, Austrálie, a dalších. Soutěží s projektem Optické způsoby měření ve společnosti DUDR.

Egoé kovo a.s. (Bílovice)

Posláním společnosti EGOÉ KOVO je prosazování designu do veřejného prostoru. Konkrétně se pak bílovická firma zabývá přípravou sériové výroby, její realizací, logistikou a případně také montáží. Umějí pracovat jak se dřevem, tak kovem i dalšími materiály. Mimo jiné se podílí na vývoji nových materiálů a cizí jí nejsou ani pojmy jako internet věcí či Průmysl 4.0. Pravidelně také investuje do nejmodernějších technologií. Soutěží s projektem Optimalizace výrobního procesu prostřednictvím informačního systému navrženého na míru.

Fillamentum Manufacturing Czech s.r.o. (Hulín)

Společnost Fillamentum Manufacturing Czech je významným výrobcem 3D tiskových strun nejvyšší kvality značky Fillamentum. Nabízí pokročilá řešení pro zefektivnění výroby a snížení nákladů. Přináší inovativní materiály a na míru vytvořená řešení dle požadavků jejich zákazníků. Firma má vlastní vývoj a výrobu, struny Fillamentum jsou distribuovány do více než 60 zemí po celém světě. Soutěží s projektem 3D tisková struna z biorozložitelného recyklovaného materiálu NonOilen.

HAJDIK a.s. (Jablůnka)

Firma Hajdik je největší zákaznickou lakovnou v České republice, dokážou dokonale nalakovat kov, plast i dřevo. Provádí povrchovou úpravu mokrým lakováním ve čtyřech výrobních divizích, a to v ručních i robotických provozech. Věnují se i vlastnímu vývoji nátěrových a aplikačních systémů. Soutěží s projektem Robotický kamerový inspekční systém pro detekci defektů na lakovaném povrchu založený na neuronové síti.

JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY CZ s.r.o. (Holešov)

Holešovská firma JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY CZ vytváří spolehlivé a inovativní produkty pro zdravější a komfortnější prostředí v našich domovech pomocí větracích jednotek, zónových větrání či chlazení a větrání s rekuperací. Jejich cílem je tvořit domov s příjemným klimatem bez ohledu, jaké roční období právě venku panuje. Soutěží s projektem VarioBreeze: První skutečně zónové řízení větrání v nízkoenergetické a pasivní výstavbě

JD ROZHLASY s.r.o.  (Vigantice)

Je výrobcem a dodavatelem bezdrátových i drátových rozhlasů, protipovodňových, varovných a informačních systému, sirén, a inteligentního veřejného osvětlení.  Jejich varovný systém využívá více než 500 obcí v České republice a na Slovensku. Soutěží s projektem Inovace Universální solární nabíjecí stanice SPOT pro masové nasazení ve středoevropských podmínkách.

KOMA MODULAR s.r.o. (Vizovice)

KOMA MODULAR je specialista na modulární výstavbu a jejím nejnovějším počinem je projekt Fashion Line. Podle slov společnosti bylo cílem tohoto projektu vytvořit stavebnici, nebo chcete-li lego pro dospělé, které je kompletně prefabrikované. Hlavními pilíři této modulární stavebnice 21. století jsou rychlost, variabilita, inovativní řešení a propojení designu s architekturou. Soutěží s vývojem této nové modulární výrobkové řady Fashion Line.

Mave, spol. s r.o. (Liptál)

Společnost Mave se už od roku 1991 věnuje návrhům a výrobě nástaveb do autobusů i menších automobilů a dodávek. Vyvíjí také upravené dopravní prostředky pro převoz vozíčkářů a pro sociální služby. Soutěží s projektem Krycí lišta nájezdové plošiny pro vozíčkáře.

MINICAT s.r.o. (Bílovice)

Firma Minicat se již 15 let zabývá výrobou katamaránů – nafukováních plavidel pro rekreační využití, i pro sportovní adrenalinový zážitek. Lodě jsou mimo jiné unikátní tím, že je lze poměrně pohodlně převážet i v autech. Momentálně je firma na světové špičce v šíři nabízených modelů. Soutěží s projektem Vývoj nové generace skládacího katamaránu MINICAT 310.

mmcité a.s. (Bílovice)   

Zavedená značka s vyspělým a nezaměnitelným designem, která se zabývá inovativními návrhy, vývojem a odvážnými realizacemi městského mobiliáře po celém světě, má ve svém portfoliu městské lavičky, odpadkové koše, stojany na kola nebo přístřešky. Jednotným tématem všech návrhů je sjednocený vizuální a estetický styl i splnění funkčních a uživatelských požadavků. Soutěží s projektem Udržitelnost – ekologická, ale také ekonomická.

OBZOR, výrobní družstvo Zlín   

OBZOR, výrobní družstvo Zlín je společnost s dlouholetou tradicí na poli elektromechaniky. Ta je na trhu známá především díky svému revolučnímu přístupu k výrobě domovních elektroinstalací. Konkrétně se pak jedná o vypínače, zásuvky, ovladače a mnoho dalších. Soutěž s projektem Domovní spínače RETRO-páčka.

ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o.  (Rožnov pod Radhoštěm)

Společnost onsemi nabízí inovativní řešení pro energeticky úspornou elektroniku, která napomáhají globálnímu snižování spotřeby energií. Společnost nabízí ucelené portfolio polovodičových součástek a řešení, která mají široké využití v průmyslu. Soutěží s projektem Inovace procesu výroby polovodičových desek – zavedení světově nové výroby leštěných desek karbidu křemíku (SiC).

SATTURN HOLEŠOV spol. s.r.o. (Holešov)

Rodinná firma Satturn Holešov se zabývá elektronickými komunikacemi a informačními technologiemi a zároveň spolupracuje s projekty v oblasti ochrany životního prostředí. Nosnými produkty firmy jsou výstavba a provoz datových sítí, systémů pro varování obyvatelstva nebo fotovoltaických systémů. Soutěží s projektem ENCELADUS – systémová telemetrie pro obecní soustavy domovních ČOV.

siliXcon s.r.o. (Biskupice)

Společnost siliXcon se zabývá vývojem, výrobou a poradenstvím v oblasti elektrických pohonů. Poskytuje komplexní a efektivní řešení pro každého zákazníka. Soutěží s projektem Nová rodina řídících jednotek.

SPUR a.s. (Zlín)

Zlínská technologická firma SPUR působí na trhu od roku 1992. Zabývá se především výrobou plastových výrobků, izolačních a obalových materiálů. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií          začala společnost v březnu 2020 sériově produkovat filtrační nanomateriál a z něj vyrábět respirátory a roušky pod značkou SPURTEX. Do soutěže přihlásila celkem tři projekty:

1.Produkce nano respirátorů, roušek a filtrů specializovaných na efektivní záchyt virových částic 2.Technologická inovace výroby fyzikálně lehčených polyolefinických pěn 3.Výzkum a vývoj lehčeného propylenu a jeho využití na výrobu nouzového obydlí Better Shelter

TESCOMA s.r.o. (Zlín)

Společnost TESCOMA je výrobcem originálních kuchyňských potřeb, které navrhují a testují čeští designéři. Řada výrobků TESCOMA nese označení světový patent a mnoho z nich získalo prestižní ocenění za design, jako jsou RED DOT DESIGN AWARD nebo German Design Award. Soutěží s projektem Vývoj nových produktů TESCOMA v roce 2020

VIVA CV s.r.o. (Zlín)

Společnost VIVA CV vznikla v roce 2018 vyčleněním obrobny Kovárny VIVA a.s. Poskytuje komplexní řešení zákazníkům v oblasti obrábění. Soutěží s projektem Robotizace kompletního výrobního procesu na stroji SW1.

WrapStock s.r.o., dceřiná společnost WrapStyle s. (Zlín)

WrapStock dceřiná společnost WrapStyle je mezinárodní společností, která je nyní jednou z nejlepších společností zabývajících se polepem a stylingem automobilů na světě. Tuto pozici si vybudovala v průběhu posledních 14 let. Kombinuje dokonalý servis s vysoce kvalitními materiály a péčí o zákazníka. Soutěží s projektem Online databáze WrapStock a software 3Dchanger.

ZÁLESÍ a.s., divize ROBOTICS (Luhačovice)

Divize Robotics je jedním ze závodů společnosti ZÁLESÍ a.s., jejíž tradice sahá až do roku 1953. Tým divize Robotics se zabývá se jak stavbou strojů a zařízení, tak i výrobou přípravků, technickým vývojem, aplikovaným výzkumem a zlepšením stávajících procesů. Soutěží s projektem Automatizace výrobního procesu na závodu KOVO – provoz Zeus.

ZLÍN ROBOTICS s.r.o. (Slušovice)

ZLÍN ROBOTICS se zaměřuje na autorizovaný prodej, servis a systémovou integraci unikátních robotických technologií. Firma vznikla z vývojového oddělení firmy TNS SERVIS, kde od roku 2011 bylo realizováno více než 40 případů průmyslové automatizace a robotizace. Soutěží s projektem Kolaborativní robotické pracoviště pro ultrazvukové svařování plastů.

Z-STYLE CZ a.s.  (Zlín)

Z-STYLE CZ již od roku 2009 navazuje na zlínskou obuvnickou tradici a systematicky se věnuje vývoji a distribuci pracovní, bezpečnostní a volnočasové obuvi včetně poskytování služeb odborného poradenství v oblasti obuvnictví. Soutěží s projektem Ultra lehká a flexibilní ochranná planžeta proti propichu. 

Vítěz
soutěže
ON Semiconductor  
Czech Republic, s.r.o.

Inovační firma
Zlínského kraje 2021

ON Semiconductor
Czech Republic, s.r.o.

ON Semiconductor Czech Republic s.r.o. sídlící v Rožnově pod Radhoštěm v soutěži zvítězila se svým projektem leštěných desek karbidu křemíku. Ty díky svým unikátním vlastnostem umožňují výrobu součástek pro velice efektivní spínání a přenos vysokých výkonů. Těchto součástek se využívá například pro delší dojezdy elektromobilů. 


číst více
Dudr Tools s.r.o.

Čestné uznání Inovační firma
Zlínského kraje 2021

Dudr Tools s.r.o.

Sazovická společnost Dudr Tools působí v oblasti strojírenského a dřevozpracujícího průmyslu již od roku 1992. Do portfolia jejich služeb spadá výroba a servis pilových pásů, pilových listů i kotoučů. Své služby a produkty navíc vyváží do několika zem í včetně Rumunska, Litvy, Holandska, Finska, Austrálie, a dalších. Soutěží s projektem Optické způsoby měření ve společnosti DUDR.


číst více
SPUR a.s.

Čestné uznání Inovační firma
Zlínského kraje 2021

SPUR a.s.

Čestné uznání získala také zlínská plastikářská firma SPUR a.s., která se do soutěže přihlásila hned se třemi projekty. V reakci na vypuknutí pandemie a nedostatek ochranných pomůcek firma ve spolupráci s UTB úspěšně dokončila vývoj vlastního filtračního nano materiálu a spustila velkokapacitní výrobu roušek a respirátorů pro celou ČR. Zároveň se věnovala technologické inovaci výroby fyzikálně lehčených polyolefinických pěn a vyvinula speciální směs pro polypropylénový sendvič na stavbu nouzových „domků“. Panely z vyvinutého materiálu díky unikátním vlastnostem poskytují bezpečný dočasný domov rodinám v oblastech stižených katastrofami. Firma se tak stala součástí celosvětového humanitárního projektu organizace Better Shelter.


číst více
mmcité a.s.

Cena České spořitelny, a.s.

mmcité a.s.

Podruhé se letos udělovala také Speciální cena Česká spořitelny. Tuto cenu získala bílovická společnost mmcité a.s., která se zabývá inovativními návrhy, vývojem a odvážnými realizacemi městského mobiliáře po celém světě. Společnost využívá prvky udržitelnosti a uvádí do praxe rčení, že dobrý design nepatří do galerie, ale do života.


číst více

Ročník 2021

Videa

Záznam slavnostního vyhlášení výsledků v hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně

Sestřih slavnostního galavečera

Reportáž televize TVS ze slavnostního vyhlášení výsledků

VIDEO

Fotogalerie