Inovační firma
Zlínského kraje 2018

Vítězem soutěže Inovační firma Zlínského kraje pro rok 2018 se stala zlínská firma Incinity, která vyvinula platformu Invipo pro chytrá města. Ta umí propojit data z nejrůznějších systémů do jednoho celku, což může přispět například ke zvýšení bezpečnosti provozu nebo pomoci řídit dopravu. Na druhém místě skončily nafukovací hračky společnosti Fatra, na třetím pak katamarány Martina Horáka z Bílovic.

Během slavnostního večera byla udělena i speciální Cena České spořitelny, která je jedním z partnerů soutěže. Získala ji firma ZLÍN ROBOTICS.

Inovační firma 
Zlínského kraje 2018

Avex Steel Products s.r.o.

AZUB bike s.r.o.

Fatra, a.s.

Incinity s.r.o.

Martin Horák - design

Avex Steel Products s.r.o. (Otrokovice)

Je ryze českou strojírenskou společností, která se již od roku 1996 soustředí na vývoj a výrobu individuálních ocelových skladových a přepravních systémů. Soutěží s projektem automatizace a robotizace administrativních a výrobních procesů. Avex Steel Products je dvounásobným držitelem ocenění Inovační firma Zlínského kraje za roky 2016, 2014.

AXIOM PROVIS Int. s.r.o.  (Zlín)

Od roku 1991 pomáhá svým zákazníkům úspěšně implementovat podnikové informační systémy nejen v oblastech Finančních služeb a Automotive. Díky úrovni zákaznické podpory, vývoje a získaným zkušenostem se firma zařadila mezi špičkové partnery Microsoft Gold Certified Partner. Do soutěže firma přihlásila projekt Vytvoření a certifikace oborového řešení OneCore Loans Express pro Microsoft Dynamics 365 Business Central

AZUB BIKE S.R.O. (Uherský Brod)

Firma byla založena v roce 2000 Alešem Zemánkem, a už od počátku se věnovala naprosto neprobádanému odvětví, kterým byla ležatá kola a tříkolky. Dnes s tímto produktem konkuruje předním světovým výrobcům, její kola jezdí po celé naší planetě, a v České republice se navíc velmi dobře daří i výrobkům, které firma dováží, jako jsou například skládací kola, či dětské cyklo vozíky. Soutěží s projektem AZUB Ti-FLY  - naprosto a úplně nová, „fakt coolová“ celoodpružená sportovní tříkolka.

CROSS Zlín, a.s. (Zlín)

Společnost CROSS vyvíjí a nabízí širokou škálu výrobku a unikátních systému v oblasti dopravních technologií: Řízení dopravy a zpracování dopravních dat, telematické systémy pro detekci a klasifikaci dopravy včetně dynamického vážení vozidel za jízdy, silniční metrologii a parkovací systémy. Soutěží s projektem OptiWIM – Vývoj nového typu senzoru na bázi změny vlastností optických vláken pro aplikaci v systémech vysokorychlostního dynamického vážení vozidel na silniční síti.

Czech Wool company s.r.o.  (Zlín)

Czech Wool company působí na trhu od roku 2010 a zabývá se prodejem výrobků z ovčí vlny a přírodní kosmetiky. Do soutěže se přihlásila s unikátním systémem prodeje, který propojuje e-shop, CRM systém s účetnictvím a propagací. Ze zlínského skladu obsluhuje zákazníky v České republice, Slovenské republice, Maďarska, Rumunska, státy Východní Evropy a Severní Evropy.   

Česká zbrojovka a.s. (Uherský Brod)

Česká zbrojovka a.s. má za sebou tradici dlouhou již víc než 80 let. Je dlouholetým výrobcem ručních palných zbraní, a to jak vojenských, tak pro civilní použití ve sportovní a lovecké oblasti. Soutěží s projekty Vývoj nové generace krátké ruční střelné zbraně s ohledem na ergonomii a antropometrii člověka a Vývoj přesné pušky s kompozitní hybridní hlavní.

EVC Group s.r.o. (Hulín)

Hulínská firma EVC Group se zabývá vývojem a výrobou bateriových systémů na bázi lithia pro elektromobilitu a energetická úložiště. Soutěží s projektem Integrace cylindrických bateriových článků a částečná automatizace stavby trakčních baterií.

Faramugo s.r.o. (Luhačovice)

Společnost Faramugo je český výrobce oblečení a vybavení pro outdoor. Oblékají (a obouvají a vybavují) horolezce, lezce, stejně jako turisty vysokohorské či "piknikové". Oblékají koloběžkáře, lehocyklisty, běžce, rybáře, čundráky, fotografy - prostě ty, co se pohybují v přírodě. Vše s mottem FARAMUGO, VÁŠ ČESKÝ HOROKREJČÍ/HOROŠVEC - my šijeme pro člověka, jiní šijí pro lidi. Soutěží s projektem Nanomembránové tkaniny a aktivní optická vlákna.

Fatra a.s. (Napajedla)

Fatra, a.s. je významným světovým zpracovatelem plastů ve výrobních centrech v Napajedlích a Chropyni, kde zaměstnává více než 1.300 zaměstnanců.  Nabízí špičkové produkty a specializovaná zákaznická řešení, která zahrnují nejen výrobu, ale i vývojové aktivity a poradenské služby. Více než polovina produkce, jako jsou podlahové krytiny, hydroizolační fólie, paropropustné fólie, granulát, profily aj., směřuje na zahraniční trhy. Soutěží s projektem Tradiční české nafukovací hračky s novým designem.

fgFORTE s.r.o. (Kroměříž)

gFORTE s.r.o. byla založena v roce 2003 se zaměřením na výrobu, prodej a servis olověných akumulátorů. v současné době je fgFORTE s.r.o. jedním z předních českých výrobců a dodavatelů různých druhů průmyslových akumulátorů a souvisejícího příslušenství. Díky odpovědnému a profesionálnímu přístupu se společnost stala dodavatelem řady světových firem. Soutěží s projektem Lithiový akumulátor fgFORTE VALOR MP.

greiner packaging slušovice s.r.o. (Slušovice)

Společnost greiner packaging slušovice s.r.o. je předním evropským dodavatelem mlékárenských obalů pro potravinářský průmysl. Jako specialista na individuální produktová řešení v oblasti inovačních plastových obalů je dodavatelem pro nejrůznější oblasti trhu: potraviny, healthcare, kosmetika, chemický průmysl a speciální řešení. Soutěží s projektem Kombinace bariérového obalu s kartonem: delší trvanlivost výrobku a úspora neobnovitelných zdrojů.

HAJDIK a.s. (Jablůnka)

Je největší zákaznickou lakovnou v České republice, dokáží dokonale nalakovat kov, plast i dřevo. Provádíme povrchovou úpravu mokrým lakováním ve čtyřech výrobních divizích a to v ručních i robotických provozech. Lakování dílů pro automobilový průmysl, dílů pro výrobu kolejových vozidel, luxusních nábytkových ploch a dílů přesného strojírenství. Vlastní vývoj nátěrových a aplikačních systémů. Soutěží s projektem Inovace v oblasti přeúpravy plastových dílů při UV lakování.

 Incinity s.r.o. (Zlín)

Je mladá softwarová firma, jejíž hlavní činností je vývoj, dodání a podpora vlastní integrační platformy pro chytrá města, které říkájí Invipo, se kterou soutěží. Vizí společnosti je stát se jedničkou v dodání odlehčené softwarové platformy pro chytrá města a ITS projekty.

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE s.r.o. (Valašské Příkazy)

S výrobou dřevěných oken a dveří započal ve Valašských Příkazech v roce 1926 pradědeček majitele firmy Jiřího Janošíka a na stejném místě je vyrábí dodnes. Tvoří a vyrábí okna, aby přispěla k jedinečnosti domů. S ohledem na design, smysl pro detail, splynutí s domem a vstřícnosti atypickým řešením se nám jim daří. Soutěží s projektem Změna z výroby klasických eurooken na moderní okna pro nejzajímavější stavby České architektury.

JD ROZHLASY s.r.o.  (Vigantice)

Je výrobcem a dodavatelem bezdrátových i drátových rozhlasů, varovných a informačních systému, veřejných LED osvětlení i interiérových svítidel.  Soutěží s projektem Inovace bezdrátového solárního svítidla pro masové nasazení ve středoevropských podmínkách.

MgA. Martin Horák – design (Bílovice)

V nově zrekonstruované bývalé škole v Bílovicích vyrábí Martin Horák nafukovací katamarány. Lodě jsou mimo jiné unikátní tím, že je lze poměrně pohodlně převážet i v autech. Už deset let se jeho firma zabývá výrobou plavidel, své jméno si vybudovala už i v zahraničí. Soutěží s projektem Vývoj nového katamaránu MINICAT GUPPY.

miomove s.r.o. (Slavičín)

Společnost miomove vyvinula prototyp chytré stélky pro analýzu došlapu, kterou jsme úspěšně představili v září na veletrhu TechCrunch v San Franciscu a momentálně pracujeme na doladění tak, abychom ji byli schopní začátkem příštího roku představit potenciálním partnerům / investorům, výrobcům sportovní obuvi. S tímto projektem chce také uspět v soutěži.

mmcité 1 a.s. (Bílovice)

Společnost mmcité není jen dodavatelem kvalitních prvků městského mobiliáře, ale je partnerem všem, kteří chtějí vytvořit ve veřejném prostoru něco mimořádného. Starostům měst všech velikostí, v horách i na pobřeží, architektům malých týmů i velkým projekčním ústavům, stavebním firmám lokálního významu i nadnárodní velikosti. Soutěží s projektem SMARTCITÉ – chytré doplňky ke stávajícím produktům jako USB port, WIFI připojení, LED osvětlení, solární panely a další.

NIRVANA SYSTEMS s.r.o. (Zlín)

NIRVANA SYSTEMS je předním výrobcem vybavení pro motorový paragliding, který poskytuje také kompletní informační a poradenský servis. Sportovní úspěchy dokazují, že neustálý vývoj řadí produkty NIRVANA jejich bezpečností, spolehlivostí a technickým zázemím mezi světovou špičku. Jsou si vědomi odpovědnosti, kterou toto postavení přináší, a i nadále chtějí jejich příznivcům zajišťovat maximum požitku z létání. Soutěží s projektem GYROMOTION – první letecký prostředek s certifikací pro jízdu po veřejných komunikacích.

NWT a.s. (Hulín)

NWT a.s. patří už více než čtvrtstoletí mezi nejvýznamnější technologické a inovační firmy České republiky. Vizí společnosti je přinášet lidem ty nejnovější světové technologie (New World Technologies). Inovativní produkty, chytrá řešení a nejvyšší možná kvalita tvoří stěžejní pilíře holdingu, který zaměstnává více než 400 pracovníků v oborech zemědělství, stavebnictví, informační technologie a energetické úspory. Soutěží s projektem Transparentní systém řízení veřejných zakázek PAVEZA.

Servis Climax, a.s. (Vsetín)

V současnosti je firma Servis Climax a.s. největším výrobcem stínicí techniky v České republice a v jejich nabídce najdete desítky typů produktů pro vnitřní i vnější stínění. Společnost neustále pracuje na inovacích produktů a zlepšování služeb. Soutěží s projektem Investice do rozvoje společnosti – stavby administrativního zázemí a nové haly, společnosti, strojní vybavení, inovace produktu venkovní žaluzie, sítě proti hmyzu, látkové a venkovní roletky.

TNS SERVIS s.r.o. (Slušovice)

TNS SERVIS je moderní rodinná firma s více než 25letou tradicí. Je smluvní výrobce specializovaný na sériovou výrobu a montáž, primárně pro automobilový a elektronický průmysl. Soutěží s projektem Chytré hodinky pro strojní údržbu a průmyslová síť.

Valašské ZOD, družstvo (Zašová)

Činnost družstva je převážně zaměřena na zemědělskou výrobu, tj. rostlinnou a živočišnou. Aktuálně chová celkem cca 1 500 ks dobytka cca 263 ks masného skotu. Hlavním výrobním zaměřením Valašského ZOD, družstva je výroba mléka. Soutěží s projektem Rekonstrukce dojírny s mléčnicí a výstavba skladu pro skladování sena a slámy.

WALLMO CZ s.r.o. (Holešov)

Firma WALLMO CZ s.r.o. je producentem polymerních materiálů pro plastikářskou výrobu. V současnosti nabízí kompletní škálu základních produktů jak pro ruční laminaci, vakuovou laminaci, technologii RTM, výrobu na bázi SMC a BMC, a též produkci vysokopevnostních kompozitů na bázi uhlíkových či aramidových vláken. Soutěží s projektem Inovace BMC směsi pro aplikace v automobilovém, elektrotechnickém a spotřebním průmyslu.

ZLÍN ROBOTICS s.r.o. (Slušovice)

ZLÍN ROBOTICS se zaměřuje na autorizovaný prodej, servis a systémovou integraci unikátních robotických technologií. Soutěží s projektem Mobilní stojan na kolaborativního robota.

Vítěz
soutěže
Incinity s.r.o.

Inovační firma
Zlínského kraje 2018

Incinity s.r.o.

Firma Incinity vznikla v roce 2014 oddělením od zlínské společnosti CROSS, která vyrábí technologie pro silniční dopravu. Je to tedy její sesterská společnost. Soustředí se na jedinečný produkt, platformu pro chytrá města Invipo. Ve Zlíně tento software například předpovídá hustotu provozu a řidiče informuje o dojezdových časech na digitálních tabulích. Také řídí dopravu v Olomouci, široké využití může mít i v menších městech. Incinity chce svou platformu nadále inovovat a rozšiřovat do dalších měst. Aktuálně buduje síť silných partnerů, se kterými bude spolupracovat, jsou to např. Microsoft, Vodafone nebo Škoda Auto DigiLab.


číst více
Fatra, a.s.

Čestné uznání Inovační firma
Zlínského kraje 2018

Fatra, a.s.

Fatra patří mezi významné světové zpracovatele plastů. Přestože na trhu funguje už víc než 80 let, stále přináší nové produkty, které jsou aktuální, designové a inovativní. Právě proto se přihlásila do soutěže Inovační firma. Uspěla v ní i v roce 2014, kdy obsadila také druhé místo, a to s podlahovinou FatraClick, co je vinylová podlaha se zámkovým systémem. V letošním ročníku soutěžila s projektem Tradiční nafukovací hračky s novým designem. Inovace jsou nedílnou součástí Fatry a firma se snaží neustále přinášet kvalitu a komfort v podobě jedinečných výrobků. Při jejich vývoji spolupracují s vysokými školami a vývojovými pracovišti. V Napajedlích a Chropyni zaměstnává Fatra téměř 1300 lidí. 


číst více
Martin Horák - design

Čestné uznání Inovační firma
Zlínského kraje 2018

Martin Horák - design

Historie značky Minicat se začala psát před 12 lety, kdy se Martin Horák s otcem rozhodli postavit si vlastní katamarán. Chodila za nimi spousta zájemců, tak zkusili pár podobných plavidel vyrobit a prodat. Nejdříve pracovali v domácí dílně při zaměstnání, později se z koníčku stala práce na plný úvazek. Výroba se rozrůstala, přibyli první zaměstnanci, firma koupila nové prostory. Minicat byl vlastně první výrobce katamáránů v České republice i na Slovensku, dnes patří mezi špičku v oboru a má nejširší portfólio minimálně v rámci Evropy. také v budoucnu chce Martin neustále inovovat a vyvíjet, chce se stát leaderem ve výrobě katamáránů. 


číst více
ZLÍN ROBOTICS s.r.o.

Cena České spořitelny, a.s. pro ZLÍN ROBOTICS s.r.o.

ZLÍN ROBOTICS s.r.o.

ZLÍN ROBOTICS se zaměřuje na autorizovaný prodej, servis a systémovou integraci unikátních robotických technologií. ZLÍN ROBOTICS získal speciální partnera soutěže "Cenu České spořitelny, a.s."  Oceněn byl za projekt Universální mobilní stojan pro kolaborativního robota. Česká spořitelna také firmu vyzdvihla za popularizaci robotiky a moderních technologií školám a studentům při různých akcích, které pořádají.


číst více

Ročník 2018

Videa

Slavnostní vyhlášení hotel Baltaci Atrium 

Video reportáž TVS

Galerie