Inovační firma
Zlínského kraje 2014

Inovační firmou roku 2014 se stal Avex Steel Products s.r.o. Titul získala otrokovická společnost za vlastní vývoj a výrobu speciálních skladovacích palet a systémů. Čestná uznání pak obdržely společnosti Fatra, a.s. z Napajedel a KOMA MODULAR s.r.o. z Vizovic. Slavností vyhlášení soutěže se uskutečnilo 26. května 2014 v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. 

Inovační firma 
Zlínského kraje 2014

Avex Steel Products s. r. o

Fatra, a.s.

KOMA MODULAR s.r.o.

MORAVIA CANS a. s.

SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.

Přihlášené firmy 2014

DFK Cab, s.r.o.(Uherské Hradiště) - výroba kovových a polykarbonátových kabin pro vysokozdvižné vozíky a offroadová utility vozidla.

AZUB bike s.r.o (Uherský Brod) - firma byla založena v roce 2000 Alešem Zemánkem, a už od počátku se věnovala naprosto neprobádanému odvětví, kterým byla ležatá kola a tříkolky. Dnes s tímto produktem konkuruje předním světovým výrobcům, její kola jezdí po celé naší planetě, a v České republice se navíc velmi dobře daří i výrobkům, které firma dováží, jako jsou například skládací kola, či dětské cyklo vozíky.

Plastikářský klastr, z.s.p.o. (Zlín) - byl založen v únoru 2006 formou zájmového sdružení právnických osob s cílem vytvořit komunikační fórum pro své členy – zpracovatele plastů. 

Lukáš Juřena (Halenkovice) - Výrobce nahřívacích pantoflí, polštářků a jiných zdravotních předmětů, které nejen zahřejí a pomáhají při bolestech či špatném prokrvení končetin, ale také krásně voní a navodí pohodovou atmosféru. Vše vyrábíme v České Republice a využíváme přírodní materiály od českých zemědělců.

Dinel, s.r.o. (Zlín) - je přední český výrobce elektronických systémů pro měření výšky hladiny, průtoku a detekci úniků. Hladinoměry, hladinové snímače a sondy nacházejí uplatnění v mnoha zemích světa v celé řadě odvětví, jako jsou např. čištění a úprava vody, zemědělství, potravinářství, chemický a petrochemický průmysl, zpracovatelský průmysl, apod.

Fatra, a.s. (Napajedla) je významným středoevropským zpracovatelem plastů, který zaměstnává více než 1 000 lidí. Více než polovina produkce, jako jsou podlahové krytiny, hydroizolační fólie, paropropustné fólie, granulát, profily aj., směřuje na zahraniční trhy.

ELKO EP, s.r.o. (Holešov) - vyrábí modulové elektronické přístroje již přes 20 let. V posledních letech se stále více zaměřuje na vývoj a realizaci inteligentních systémů domácností, hotelů i velkých komerčních objektů.

OBZOR, výrobní družstvo Zlín – firma s tradicí od roku 1965 je ryze český výrobce vačkových spínačů, domovních vypínačů a zásuvek, mikrospínačů a dalších plastových a kovových produktů.

Playbag (Zlín) - Ateliér hledající ideály v designu oděvních doplňků.

Sběrné suroviny UH, s.r.o.(Uherské Hradiště) - působí na českém trhu od roku 2000 a je významnou společností podnikající v oblasti nakládání s odpady. Poskytuje komplexní služby v odpadovém hospodářství, zajišťuje likvidaci a výkup široké škály odpadů.

SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. je zaměřen na aktivity v oblasti elektronických komunikací. Základními produkty firmy jsou kabelová televize, multifunkční datové sítě, systémy pro varování obyvatelstva, telemetrie v oblasti životního prostředí, fotovoltaické elektrárny a také systematický výzkum, vývoj a inovace spojené s uvedenými aktivitami

KASKO spol. s r.o.(Slavkov) - společnost zabývající se vývojem a vstřikováním plastových výlisků, dále pak konstrukcí a výrobou forem a nástrojů.

Holík International, s.r.o.(Zlín) - je česká společnost zabývající se výrobou rukavic a obuvi, jejíž vznik se datuje do roku 1993.Výrobní program zahrnuje široký sortiment produktů, od rukavic technických z nejnovějších high-tech funkčních materiálů  až po ručně šité luxusní módní rukavice.

KOMA MODULAR s.r.o. (Vizovice) - je specialista na modulární výstavbu. Modulární systém KOMA svojí jedinečnou flexibilností téměř okamžitě umožní hodnotnou investici do staveb pro vzdělávání, podnikání, ubytování, gastronomii, výstavnictví, ... prostě do jakékoliv stavby, kterou podnikatel nebo provozovatel pro svoji činnost potřebuje. KOMA systém je jednoduše více než prostor. Je to efektivní investice.

NWT a.s.(Hulín) - je technologická firma, která se svými 170 kvalifikovanými pracovníky realizuje komplexní řešení v oblasti ICT, obnovitelných zdrojů energie a úspor energií. Již více než 20 let přináší svým zákazníkům „New World Technologies“.

CAIS s.r.o. (Fryšták) - Firma byla založena v roce 1992 a od samého začátku se zabývá výrobou bránových a vratových komponentů. Díky neustále snaze o inovace se firmě daří výrobu rozšiřovat a expandovat  na zahraniční trhy.

Promens a.s. (Zlín) - byla založena v roce 1991, v současnosti zaměstnává přes 300 zaměstnanců. Zabývá se vývojem a výrobou velkoplošných a extrémně namáhaných plastových dílů ve středních sériích.

PKN nábytek, s.r.o. (Vizovice) - Téměř 25 let se zabýváme výrobou nábytku, postavenou výhradně na požadavcích zákazníka. Nábytek do komeričních a soukromých prostorů je vyráběn za pomocí moderních technologií s důrazem kladeným na kvalitu, design a  100% funkčnost.

Avex Steel Products s. r. o (Otrokovice) - je strojírenská firma zabývající se vývojem a výrobou speciálních skladovacích palet a systémů. Své výrobky vyváží do více než 90 zemí po celém světě, jejich palety bychom našli na 5 kontinentech. Sídlo firmy se nachází v Otrokovicích v průmyslovém areálu TOMA a v současné době zaměstnává 300 vlastních a externích zaměstnanců.

Monet+,a.s. (Zlín-Štípa) - Specialista na vývoj systémů s využitím čipových karet. Platební a věrnostní systémy, biometrické systémy, systémy klientské autentizace, čipové karty a jejich personalizace.

EVEKTOR, spol. s r.o. (Kunovice) patří mezi přední české společnosti v oblasti vývoje letadel a automobilové techniky. V současnosti se zaměřuje na výzkum a vývoj elektrických pohonů malých letadel a motorových vozidel. Výsledkem tohoto vývoje je dvoumístný experimentální letoun SportStar EPOS.

Ing. Zdeněk Krátký (Zlín) - Společnost se zabývá výrobou tvrdokovových nástrojů. Specializujeme se na výrobu standardních (katalogových) fréz, fréz pro výrobu forem, obrábění hliníku, grafitu, ale také na zakázkovou výrobu tvarových fréz, stupňovitých a tvarových vrtáků. Dále nabízíme výrobu grafitových elektrod či pětiosé frézování. Jsme prosperující společností, kterou charakterizuje její motto: „3V – výzkum, vývoj, vzdělávání v souladu s životním a společenským prostředím“.

KASKO-Formy spol. s r.o. (Slavkov) - poskytuje komplexní služby v oblasti konstrukce, vývoje a výroby vstřikovacích forem.

MORAVIA CANS a. s. (Bojkovice) - je moderní expandující společnost s více jak 70 letou tradicí zabývající se vývojem a výrobou aerosolových nádobek, sídlící v Bojkovicích. Hnacím motorem společnosti je chuť a touha objevovat, studovat, růst a posouvat se dál.

BD SENSORS s.r.o. (Buchlovice) vyvíjí, vyrábí a dodává tlakové senzory, snímače tlaku a tlakové diference, ponorné a vestavné snímače výšky hladiny kapalin, tlakové spínače, digitální manometry a zobrazovací jednotky. Poskytovány jsou rovněž služby autorizované a akreditované kalibrační laboratoře pro tlaky 0 … 400 MPa.

Kovárna VIVA a.s. (Zlín) - přední česká průmyslová kovárna, specializovaná na výrobu zápustkových výkovků z legovaných, mikrolegovaných, uhlíkových a konstrukčních ocelí. Svým zákazníkům, předním výrobcům z EU, poskytuje komplexní výrobní program pro zápustkové výkovky, a to od návrhu konstrukce výkovku až po jeho finální zpracování, tj. chemicko-tepelné zpracování, obrábění výkovků, povrchové úpravy – barvení, zinkování, niklování a logistické služby.

TNS SERVIS s.r.o. (Slušovice) - je česká rodinná firma s více než 20letou tradicí. Jako profesionální smluvní výrobce se specializuje na sériovou výrobu a montáž pro elektronický, automobilový a spotřební průmysl. V současné době zaměstnává 370 lidí.

PARZLICH s.r.o (Hulín) - se zaměřuje na výrobu extrudovaných výrobků z polymerních materiálů s důrazem na vyskou užitnou hodnotu s použitím speciálních materiálů, inovativních výrobních postupů, nebo směřujících do nových aplikací.

Mitas a.s. (Zlín) - z koncernu ČGS HOLDING a.s. je jedním z předních evropských výrobců zemědělských pneumatik, které jsou vyráběny a prodávány po celém světě pod třemi obchodními značkami. Vlastními obchodními značkami společnosti jsou Mitas a Cultor; značka pneumatik Continental pro zemědělský segment je licencovaná. MITAS a.s. dále vyrábí a distribuuje průmyslové pneumatiky a pneumatiky pro motocykly pod značkou Mitas. MITAS a.s. vlastní tři výrobní závody v České republice, jeden v Srbsku a jeden v USA a má vlastní globální prodejní a distribuční síť.

Ponast spol. s r.o. (Valašské Meziříčí) - jsme firma  Ponast Valašské Meziříčí, výrobce kotlů na pelety.   

Aircraft Industries, a.s. (Kunovice) - jediný český výrobce dopravních letounů s více než 70ti letou tradicí letecké výroby, jejíž hlavní činností je vývoj, výroba a prodej turbovrtulových letounů L 410 UVP-E20. Dále pro letouny řady L 410 realizuje údržbu, servis a prodej náhradních dílů.

Vítěz
soutěže
Avex Steel Products s. r. o.

Inovační firma
Zlínského kraje 2014

Avex Steel Products s. r. o.

Je strojírenská firma zabývající se vývojem a výrobou speciálních skladovacích palet a systémů. Své výrobky vyváží do více než 90 zemí po celém světě, jejich palety bychom našli na 5 kontinentech. Sídlo firmy se nachází v Otrokovicích v průmyslovém areálu TOMA a v současné době zaměstnává 300 vlastních a externích zaměstnanců.


číst více
KOMA MODULAR s.r.o.

Čestné uznání Inovační firma
Zlínského kraje 2014

KOMA MODULAR s.r.o.

Je specialista na modulární výstavbu. Modulární systém KOMA svojí jedinečnou flexibilností téměř okamžitě umožní hodnotnou investici do staveb pro vzdělávání, podnikání, ubytování, gastronomii, výstavnictví, ... prostě do jakékoliv stavby, kterou podnikatel nebo provozovatel pro svoji činnost potřebuje. KOMA systém je jednoduše více než prostor. Je to efektivní investice.


číst více
Fatra, a.s.

Čestné uznání Inovační firma
Zlínského kraje 2014

Fatra, a.s.

Fatra, a.s. je významným středoevropským zpracovatelem plastů, který zaměstnává více než 1 000 lidí. Více než polovina produkce, jako jsou podlahové krytiny, hydroizolační fólie, paropropustné fólie, granulát, profily aj., směřuje na zahraniční trhy.


číst více

Galerie