Inovační firma
Zlínského kraje 2012

Inovační firmou roku 2012 se stala Česká zbrojovka, a.s. Titul získala uherskobrodská společnost za rozsáhlou inovaci sortimentu. Čestná uznání pak obdržely společnosti Austin Detonator, s.r.o., ze Vsetína a Koma Modular Construction, s.r.o., z Vizovic. Slavností vyhlášení soutěže se uskutečnilo 22. května 2012 v prostorách Podnikatelského inovačního centra v areálu Svitu.

Inovační firma 
Zlínského kraje 2012

Česká zbrojovka a.s.

Austin Detonator s.r.o.

Koma Modular Construction, s.r.o.

SPUR a.s.

ELKO EP, s.r.o.

Přihlášené firmy 2012

Altech spol. s r.o., Bánov
Za 20 let své existence se společnost stala největším českým výrobcem schodišťových plošin pro imobilní osoby a zařadila se mezi 3 nejvýznamnější evropské firmy v oboru. Své výrobky přitom z převážné většiny exportuje do mnoha zemí všech kontinentů.

Alucast, s.r.o., Tupesy
Navrhuje, vyrábí a dodává přesné hliníkové odlitky vysoké kvality pro obory, jako jsou letecký průmysl, optika, lékařské přístroje a železniční doprava.

Austin Detonator s.r.o., Vsetín
Je předním evropským výrobcem průmyslových iniciátorů. Zaujímá významné postavení zejména na trhu elektrických a neelektrických rozbušek pro použití v dolech a v pozemním stavitelství.

BD Sensors s.r.o., Buchlovice
Společnost se zaměřuje na výrobu elektronické tlakoměrné techniky. Patří mezí významné výrobce v celosvětovém měřítku.

Cominfo, a.s., Zlín
Firma zabývající se vývojem a výrobou turniketových systémů, magnetických pohonů, vývojem a výrobou speciální elektroniky pro identifikaci osob a výrobků. Společnost COMINFO, a.s. je velmi aktivní v mezinárodním obchodě a prodává své výrobky v 55 zemích světa.

Česka zbrojovka a.s., Uherský Brod
Je dlouholetým výrobcem ručních palných zbraní, a to jak vojenských, tak pro civilní použití ve sportovní a lovecké oblasti.

EGP Invest, spol. s r.o., Uherský Brod
Společnost zajišťuje projektové práce a služby v oboru investiční výstavby, rekonstrukcí, modernizací a inovací staveb. Specializuje se především na oblast jaderné a klasické energetiky a na energetická díla z obnovitelných zdrojů.

ELKO EP, s.r.o., Holešov - Všetuly
Český výrobce modulových elektronických přístrojů. Působí na poli elektroinstalací již 20 let.

Fatra, a.s., Napajedla
Patří mezi významné světové zpracovatele plastů. Fatra je nedílnou součástí plastikářského průmyslu ve Zlínském kraji.

KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o, - Vizovice
Specialista na modulární výstavbu, výstavbu přenosných budov a sanitární moduly.

Kovárna VIVA a.s., Zlín
Přední česká průmyslová kovárna. Specializuje se na výrobu zápustkových výkovků z legovaných, uhlíkových a konstrukčních ocelí.

Mave, spol. s r.o., Liptál
Nástavbářská firma se specializací na vestavby sedadel a úprav užitkových vozidel, úpravy pro převoz vozíčkářů a na stavbu malých nízkopodlažních a vyhlídkových autobusů.

Moravia CANS a.s., Bojkovice
Moderní expandující společnost s více jak 70letou tradicí zabývající se vývojem a výrobou aerosolových nádobek.

NWT a.s., Zlín
Společnost se řadí mezi nejvýznamnější technologické firmy v České republice. Zákazníkovi nabízí kompletní portfolio služeb od dodávky hardware a software, přes implementaci až po následný servis.

RAMET C.H.M. a.s., Kunovice
Tato firma vyrábí radarové měřiče rychlosti. Firma vyrábí rovněž letištní radary pro řízení letového provozu a řadu dalších výrobků.

SPUR a.s., Zlín
Společnost se zabývá výrobou plastových výrobků pro stavební průmysl, obalový průmysl, spotřební průmysl a pro oblast automotive.

TENNIS Zlín, a.s., Zlín
Projektuje a realizuje sportovní povrchy pro víceúčelová sportoviště, fotbalová hřiště a dětská hřiště včetně vybavení.

Tigris, spol. s r.o., Zlín
Vyrábí tiskoviny v kvalitě ofsetového tisku od vizitek, pozvánek, vstupenek… až po náročné katalogy, knihy či manuály. Firma také zajišťuje rozsáhlý komplex služeb v oblasti reklamní tvorby.

Unites Systems a.s., Valašské Meziříčí
Společnost je ryze českou společností s více než 20letou tradicí v oblasti vývoje a výroby elektroniky - od jednoduchých aplikací po vysoce komplexní systémy s celosvětovým uplatněním.

Web Interactive, s.r.o., Zlín
Společnost se specializuje výhradně na inovativní a neotřelé zpracování vysoce profesionální video prezentace. Dále se orientuje na vývoj, výrobu a aplikaci nových marketingových nástrojů v oblasti internetu.

Wista s.r.o., Zlín
Na trh dodává specializovaný sortiment profesionální tryskací techniky, systémů pro nanášení povrchových úprav, vakuovou techniku a zařízení pro výrobu a úpravu stlačeného vzduchu. Součástí dodávek je také soubor služeb jako návrhy, zpracování dokumentace, poradenství a servis zařízení.

Z-Studio, spol. s r.o., Zlín
Společnost je dodavatel komplexního řešení tvorby návodů, katalogů a doprovodných propagačních tiskovin.

Vítěz
soutěže
Česká zbrojovka a.s.

Inovační firma 
Zlínského kraje 2012

Česká zbrojovka a.s.

Firma Česká zbrojovka a.s. byla založena v roce 1936 a následně zahájila výrobu kombinovaného sortimentu vojenských a civilních zbraní. Prvními výrobky byly letecké palubní kulomety, armádní pistole a lehké kulovnice. Současný sortiment výrobků České zbrojovky tvoří sportovní a lovecké zbraně, stejně jako služební zbraně pro armádu, policii a ozbrojené složky. Jejich společným rysem je kvalita, dlouhodobá spolehlivost a přesnost. 


číst více
KOMA MODULAR s.r.o.

Čestné uznání Inovační firma
Zlínského kraje 2014

KOMA MODULAR s.r.o.

Je specialista na modulární výstavbu. Modulární systém KOMA svojí jedinečnou flexibilností téměř okamžitě umožní hodnotnou investici do staveb pro vzdělávání, podnikání, ubytování, gastronomii, výstavnictví, ... prostě do jakékoliv stavby, kterou podnikatel nebo provozovatel pro svoji činnost potřebuje. KOMA systém je jednoduše více než prostor. Je to efektivní investice.


číst více
Austin Detonator s.r.o.

Čestné uznání Inovační firma
Zlínského kraje 2012

Austin Detonator s.r.o.

Austin Detonator s.r.o. je součástí korporace Austin Powder Company, Cleveland, Ohio, USA.

Společnost zahájila svou činnost 1.1.1999 odkoupením výroby rozbušek. Austin Detonator s.r.o. je tradičním výrobcem iniciačních systémů pro průmyslové trhací práce. Společnost je významnou technologickou a výzkumnou základnou pro výrobu a další rozvoj roznětných systémů.


číst více

Galerie