Historie soutěže
Inovační firma Zlínského kraje

Pilotní ročník soutěže se konal v roce 2009. Po vyhodnocení zkušeností bylo rozhodnuto o dvouletém cyklu pořádání. Další ročníky tak byly v roce 2010, 2012, 2014, 2016, 2018. Sedmý ročník soutěže se měl uskutečnit v roce 2020, ale z důvodu epidemie COVID-19 byl přesunut do roku 2021. Poslední ročník soutěže proběhl v roce 2023.


Inovační firma Zlínského kraje 2023

Titul Inovační firma Zlínského kraje pro rok 2023 získala společnost ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o. za projekt: Net Zero 2040 pro SiC: systematická redukce spotřeby pro dosažení plné uhlíkové neutrality v roce 2040 v podmínkách rozšiřování výroby v novém segmentu karbidu křemíku pro polovodičové aplikace. Čestné uznání za inovační aktivity získala firma TRIDAS GROUP SE za projekt – Vývoj výrobní technologie Thermoforming - výroba produktů z nasávané kartonáže a firma 5M s.r.o. za projekt – Sendvičové konstrukční prvky družice PLATO.

číst více

Titul Inovační firma Zlínského kraje pro rok 2021 získala společnost ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o. za projekt: Inovace procesu výroby polovodičových desek – zavedení světové novinky, výroby leštěných desek karbidu křemíku (SiC). Čestné uznání za inovační aktivity získala firma Dudr Tools s.r.o. za projekt – Optické způsoby měření a firma SPUR a.s. za projekt – Produkce nano respirátorů, roušek a filtrů specializovaných na efektivní záchyt virových částic a výzkum a vývoj lehčeného propylenu a jeho využití na výrobu nouzového obydlí Better Shelter.

číst více

Inovační firma
Zlínského kraje 2021

Inovační firma
Zlínského kraje 2018

Vítězem soutěže Inovační firma Zlínského kraje pro rok 2018 se stala zlínská firma Incinity, která vyvinula platformu Invipo pro chytrá města. Ta umí propojit data z nejrůznějších systémů do jednoho celku, což může přispět například ke zvýšení bezpečnosti provozu nebo pomoci řídit dopravu. Na druhém místě skončily nafukovací hračky společnosti Fatra, na třetím pak katamarány Martina Horáka z Bílovic. Během slavnostního večera byla udělena i speciální Cena České spořitelny, která je jedním z partnerů soutěže. Získala ji firma ZLÍN ROBOTICS.

číst více

Titul Inovační firma Zlínského kraje 2016 obhájila otrokovická společnost Avex Steel Products s.r.o. za vlastní vývoj a výrobu speciálních skladovacích palet a systémů. Čestná uznání pak obdržely společnosti MESIT aerospace, s.r.o. z Uherského Hradiště a TNS SERVIS s.r.o. ze Slušovic. Slavností vyhlášení soutěže, jejímž cílem je ocenit firmy z regionu, kterým se díky inovacím podařilo výrazným způsobem rozvinout své podnikání, se uskutečnilo 8. června 2016 v Kongresovém a kulturním centru Otrokovická BESEDA

číst více

Inovační firma
Zlínského kraje 2016

Inovační firma
Zlínského kraje 2014

Inovační firmou roku 2014 se stal Avex Steel Products s.r.o. Titul získala otrokovická společnost za vlastní vývoj a výrobu speciálních skladovacích palet a systémů. Čestná uznání pak obdržely společnosti Fatra, a.s. z Napajedel a KOMA MODULAR s.r.o. z Vizovic. Slavností vyhlášení soutěže se uskutečnilo 26. května 2014 v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. 

číst více

Inovační firmou roku 2012 se stala Česká zbrojovka, a.s. Titul získala uherskobrodská společnost za rozsáhlou inovaci sortimentu. Čestná uznání pak obdržely společnosti Austin Detonator, s.r.o., ze Vsetína a Koma Modular Construction, s.r.o., z Vizovic. Slavností vyhlášení soutěže se uskutečnilo 22. května 2012 v prostorách Podnikatelského inovačního centra v areálu Svitu.

číst více

Inovační firma
Zlínského kraje 2012

Inovační firma
Zlínského kraje 2010

Inovační firmou Zlínského kraje roku 2010 byla vyhlášena firma KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. Čestné uznání v soutěži získaly firmy TES VSETÍN, a.s. a 5M s.r.o. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dne  21. 9. 2010 na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. 

číst více

Inovační firmou Zlínského kraje roku 2009 byla dne 30. září 2009 vyhlášena firma 5M s.r.o. Současně byly za své inovační aktivity oceněny čestným uznáním firmy KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. a TAJMAC-ZPS, a.s. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v Baťově vile.

číst více

Inovační firma
Zlínského kraje 2009