Historie soutěže
Inovační firma Zlínského kraje

Pilotní ročník soutěže se konal v roce 2009. Po vyhodnocení zkušeností bylo rozhodnuto o dvouletém cyklu pořádání. Další ročníky tak byly v roce 2010, 2012, 2014, 2016 a 2018. 


Inovační firma
Zlínského kraje 2018

Vítězem Inovační firmy Zlínského kraje pro rok 2018 se stala mladá zlínská softwarová firma Incinity s.r.o. s aplikací Invipo pro chytrá města. Čestné uznání patří za projekt Tradiční nafukovací hračky s novým designem napajedelské Fatře, a.s. a další čestné uznání získal Martin Horák - design za plavidlo katamarán Minicat GUPPY. Do finále mezi 5 nejlepších se probojovala také strojírenská firma Avex Steel Products s.r.o. z Otrokovic a AZUB bike s.r.o. z Uherského Brodu. Novinkou letošního ročníku je speciální cena dlouholetého partnera soutěže České spořitelny, a.s. pro slušovickou firmu ZLÍN ROBOTICS s.r.o. za přínos pro vzdělávání studentů v oblasti robotiky. 

číst více

Titul Inovační firma Zlínského kraje 2016 obhájila otrokovická společnost Avex Steel Products s.r.o. za vlastní vývoj a výrobu speciálních skladovacích palet a systémů. Čestná uznání pak obdržely společnosti MESIT aerospace, s.r.o. z Uherského Hradiště a TNS SERVIS s.r.o. ze Slušovic. Slavností vyhlášení soutěže, jejímž cílem je ocenit firmy z regionu, kterým se díky inovacím podařilo výrazným způsobem rozvinout své podnikání, se uskutečnilo 8. června 2016 v Kongresovém a kulturním centru Otrokovická BESEDA

číst více

Inovační firma
Zlínského kraje 2016

Inovační firma
Zlínského kraje 2014

Inovační firmou roku 2014 se stal Avex Steel Products s.r.o. Titul získala otrokovická společnost za vlastní vývoj a výrobu speciálních skladovacích palet a systémů. Čestná uznání pak obdržely společnosti Fatra, a.s. z Napajedel a KOMA MODULAR s.r.o. z Vizovic. Slavností vyhlášení soutěže se uskutečnilo 26. května 2014 v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU. 

číst více

Inovační firmou roku 2012 se stala Česká zbrojovka, a.s. Titul získala uherskobrodská společnost za rozsáhlou inovaci sortimentu. Čestná uznání pak obdržely společnosti Austin Detonator, s.r.o., ze Vsetína a Koma Modular Construction, s.r.o., z Vizovic. Slavností vyhlášení soutěže se uskutečnilo 22. května 2012 v prostorách Podnikatelského inovačního centra v areálu Svitu.

číst více

Inovační firma
Zlínského kraje 2012

Inovační firma
Zlínského kraje 2010

Inovační firmou Zlínského kraje roku 2010 byla vyhlášena firma KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. Čestné uznání v soutěži získaly firmy TES VSETÍN, a.s. a 5M s.r.o. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dne  21. 9. 2010 na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. 

číst více

Inovační firmou Zlínského kraje roku 2009 byla dne 30. září 2009 vyhlášena firma 5M s.r.o. Současně byly za své inovační aktivity oceněny čestným uznáním firmy KOMA MODULAR CONSTRUCTION s.r.o. a TAJMAC-ZPS, a.s. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v Baťově vile.

číst více

Inovační firma
Zlínského kraje 2009