Soutěž firemních inovací zahájena. Koho čeká publicita?

Soutěž firemních inovací zahájena. Koho čeká publicita?

Začal další ročník projektu Inovační firma 2018 Zlínského kraje

1 112 Of 121

Zvýšení prestiže a kreditu. To je hlavní benefit, který díky publicitě čeká na úspěšné soutěžící v projektu Inovační firma 2018 Zlínského kraje. Firmy, které během loňského roku významným způsobem inovovaly produkt, služby či proces a získaly tak náskok před konkurencí, se už nyní mohou do soutěže přihlásit. Termín uzávěrky přihlášek je 28. září, na 14. listopadu je pak plánováno slavnostní vyhlášení.

Soutěž je vyhlašována Zlínským krajem a má záštitu hejtmana Jiřího Čunka. Pořádáním je tradičně pověřeno Technologické inovační centrum Zlín. Cílem soutěže je ocenit a zviditelnit nejlepší podnikatelské subjekty v oblasti inovací. Hledají se úspěšné, progresivní firmy z regionu, které díky inovacím získávají velkou konkurenční výhodu a daří se prosazovat i na zákaznicky náročných trzích. Specifickým cílem soutěže je přispět k trvalému vytváření prostředí podporující inovace a spolupráci. Soutěž hodnotí firmy a jejich inovační aktivity za předchozí kalendářní rok, tedy za rok 2017. Účast v soutěži je bezplatná, nepodléhá žádnému registračnímu poplatku.

Přihláška do soutěže zahrnuje dva kroky. „Prvním je registrace prostřednictvím jednoduchého on-line formuláře na nových stránkách soutěže www.inovacnifirma.cz. Druhým krokem je pak kompletní vyplnění přihlášky, která je k dispozici ke stažení na oficiálním webu soutěže, a její doručení organizátorovi v řádném termínu,“ popisuje projektová manažerka Technologického inovačního centra Zlín Lenka Kostelníková.

Podané přihlášky posoudí tým odborníků, složený z osobností podnikatelské sféry, z oblasti vědy a výzkumu i akademických pracovníků. Budou sledovat především přidanou hodnotu inovací a přínos pro zvýšení konkurenceschopnosti. Udělení ocenění je tedy uznáním za kvalitní práci v oblasti inovačních aktivit. „Zvyšuje prestiž a kredit firmy, napomáhá k dobrému vnímání u zákazníků. Vítězné firmy mají právo používat logo soutěže k marketingovým účelům a budou prezentovány v rámci aktivit vyhlašovatele a partnerů soutěže. Dalším benefitem získání ocenění je bezplatná publicita a zveřejnění PR článků v respektovaných médiích, která jsou partnery soutěže,“ doplňuje jednatelka Technologického inovačního centra Zlín Daniela Sobieská.

O soutěži

Pilotní ročník soutěže se konal v roce 2009. Po vyhodnocení zkušeností bylo rozhodnuto o dvouletém cyklu pořádání. Další ročníky tak byly v roce 2010, 2012, 2014 a 2016. V prvním ročníku zvítězila firma 5M z Kunovic, která vyrábí lepidla, kompozitní a sendvičové materiály. V roce 2010 si prvenství připsala společnost KOMA MODULAR z Vizovic. Porotu zaujala zejména inovacemi v oblasti nízkoenergetických modulárních staveb, které jsou vhodné pro rychlou a ekonomickou výstavbu. V roce 2012 dominovala Česká zbrojovka, která patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v regionu. V letech 2014 a 2016 se pak vítězem stala otrokovická strojírenská firma Avex Steel Products zabývající se vývojem a výrobou speciálních skladovacích palet a systémů. 

Více na adrese www.inovacnifirma.cz.